Film : Father Mother Sister Brother (2025)
Gisterochtend heb ik samen met Danielle de film Father Mother Sister Brother (2025) gezien. Deze film werd vertoond in Zaal 6 van LantarenVenster te Rotterdam in het kader van de VPRO Reviewdag voor het International Film Festival Rotterdam (IFFR). In deze film worden de hoofdrollen gespeeld door Tom Waits als Father, Adam Driver als Jeff, Mayim Bialik als Emily, Charlotte Rampling als Mother, Cate Blanchett als Timothea, Vicky Krieps als Lilith, Indya Moore als Skye en Luka Sabbat als Billy.
In de VS reizen de welgestelde broer Jeff (Adam Driver) en zus Emily (Mayim Bialik) van in de veertig naar het noorden om hun vader (Tom Waits) te bezoeken die weduwnaar is geworden. Hun goedbedoelde zorgen om zijn welzijn leiden tot een zachtmoedige komedie vol onhandige uitdrukkingen en, zo blijkt, een volkomen verkeerde inschatting van het leven van hun slordige vader. In Ierland krijgt een glamoureuze moeder (Charlotte Rampling) haar dochters Timothea (Cate Blanchett) en Lilith (Vicky Krieps) op bezoek voor een tot in de puntjes verzorgde afternoon tea. Hier zijn de rollen omgedraaid: zij peilt hun leven, maar ze houden de realiteit voor haar verborgen, met heerlijk komische gevolgen. En in Frankrijk komen de broer Billy (Luka Sabbat) en zus Skye (Indya Moore) samen nadat hun ouders zijn omgekomen bij een vliegtuigongeluk. Met een open blik ontrafelen zij het trans-Atlantische leven van hun ouders, wanneer documenten en spullen in de nu lege Parijse flat identiteiten onthullen waar zij niets vanaf wisten.
IFFR.com

Film : Father Mother Sister Brother (2025)
Wij vonden dit een leuke en heel erg goede film. De drie verhalen zijn lekker absurdistisch, maar worden heel erg goed weergegeven met hele goede acteurs en actrices. Wat ook erg leuk is, is het feit dat in alle drie de verhalen skateborders opduiken, er zich afgevraagd wordt of er wel een toost gegeven kan worden met water, thee of koffie.
